Graduate Students

Kortany Baker

Kortany Baker

Program: Biochemistry
Advisor: Scott Briggs
Sydney Beechboard

Sydney Beechboard

Program: Biochemistry
Rotation Student
Ryan  Benke

Ryan Benke

Program: Biochemistry
Advisor: Brian Dilkes
Sherlene Brown

Sherlene Brown

Program: Biochemistry
Advisor: Seema Mattoo
Katelin  Burow

Katelin Burow

Program: PULSe
Advisor: Jen Wisecaver
Colin Carlock

Colin Carlock

Program: Biochemistry
Advisor: Zhong-Yin Zhang
Cat Carne

Cat Carne

Biochemistry
Rotation Student
Srishti Chakravorty

Srishti Chakravorty

Program: Biochemistry
Advisor: Majid Kazemian
MacKenzie  Chapman

MacKenzie Chapman

Program: Biological Sciences
Advisor: Andy Mesecar
Ruobing (Robin) Chen

Ruobing (Robin) Chen

Biochemistry
Rotation Student
Lizhi (Bobby) Cheng

Lizhi (Bobby) Cheng

Program: Biochemistry
Advisor: Clint Chapple
Andrew DeMarco

Andrew DeMarco

Program: Biochemistry
Advisor: Mark Hall / W. Andy Tao
Rajasi Dravid

Rajasi Dravid

Biochemistry
Rotation Student
Kate Eastman

Kate Eastman

Program: Biochemistry
Advisor: Jen Wisecaver
Jacob Fawley

Jacob Fawley

Biochemistry
Rotation Student
Justin Gregor

Justin Gregor

Program: Biochemistry
Advisor: Scott Briggs / Mark Hall
Victor Gutierrez-Schultz

Victor Gutierrez-Schultz

Biochemistry
Rotation Student
Marco  Hadisurya

Marco Hadisurya

Program: Biochemistry
Advisor: W. Andy Tao
Adam Hamdani

Adam Hamdani

Program: Biochemistry
Advisor: Andy Mesecar
Youssef Hegazy

Youssef Hegazy

Program: Biochemistry
Advisor: Elizabeth Tran
Smriti  Hoda

Smriti Hoda

Program: Biochemistry
Advisor: Scott Briggs
Pallavi Joshi

Pallavi Joshi

Program: Biochemistry
Advisor: Barbara Golden
Bridget Kaiser

Bridget Kaiser

Program: Biochemistry
Advisor: Andy Mesecar
Der-Shyang (Leo) Kao

Der-Shyang (Leo) Kao

Program: PULSe
Advisor: W. Andy Tao
Gilbert Kayanja

Gilbert Kayanja

Program: Biochemistry
Advisor: Sujith Puthiyaveetil
Samadhi Kulathunga

Samadhi Kulathunga

Program: Chemistry
Advisor: Andy Mesecar
Ronard Kwizera

Ronard Kwizera

Program: Biochemistry
Advisor: Ann Kirchmaier
Seth Lammert

Seth Lammert

Biochemistry
Rotation Student
Ji Hee Lee

Ji Hee Lee

Program: Biochemistry
Advisor: Natalia Dudareva
Michelle Lihon

Michelle Lihon

Program: Biochemistry
Advisor: W. Andy Tao
Yi Kai Liu

Yi Kai Liu

Program: Biochemistry
Advisor: W. Andy Tao
Jiaxin Long

Jiaxin Long

Program: Biochemistry
Advisor: Joe Ogas
Zhiwei Luo

Zhiwei Luo

Program: Biochemistry
Advisor: Clint Chapple
Zhuojun (Lois) Luo

Zhuojun (Lois) Luo

Program: Biochemistry
Advisor: W. Andy Tao
Matt Martin

Matt Martin

Biochemistry
Rotation Student
Sarah McGovern

Sarah McGovern

Program: Biochemistry
Advisor: Vikki Weake
Steven  McKenzie

Steven McKenzie

Program: PULSe
Advisor: Sujith Puthiyaveetil
Gaoya (Grace) Meng

Gaoya (Grace) Meng

Program: Biochemistry
Advisor: Vikki Weake
Isaiah Mensah

Isaiah Mensah

Program: Biochemistry
Advisor: Humaira Gowher
Kedric Milholland

Kedric Milholland

Program: Biochemistry
Advisor: Mark Hall
Jacob Olson

Jacob Olson

Program: Biochemistry
Advisor: Brian Dilkes
Anik Paul

Anik Paul

Program: Biochemistry
Advisor: Vikki Weake
Debasmita Saha

Debasmita Saha

Program: Biochemistry
Advisor: Scott Briggs
Kratika Singhal

Kratika Singhal

Program: Biochemistry
Advisor: Andy Mesecar
Kendall Souder

Kendall Souder

Program: Biochemistry
Advisor: Hana Hall
Sarah Stanhope

Sarah Stanhope

Program: Biochemistry
Advisor: Vikki Weake
Shannon Stirling

Shannon Stirling

Program: Horticulture
Advisor: Natalia Dudareva
Kevin Velazquez-Marrero

Kevin Velazquez-Marrero

Biochemistry
Rotation Students
Luopin Wang

Luopin Wang

Program: Computer Science
Advisor: Majid Kazemian
Bingyu Yan

Bingyu Yan

Program: PULSe
Advisor: Majid Kazemian
Beinan Yang

Beinan Yang

Program: Biochemistry
Advisor: Andy Mesecar
Yuxin Zhuang

Yuxin Zhuang

Program: Biochemistry
Advisor: Majid Kazemian